O nás

Nápad založit časopis vznikl na přelomu let 2011/2012 při popíjení zeleného čaje. Křest prvního čísla časopisu se uskutečnil 7. listopadu 2012 v kavárně Jericho. Ke středoevropské tradici totiž patří i pivo a víno. Členové sdružení ani autoři časopisu se těmto nápojům rovněž nevyhýbají.

Jsme zapsaný spolek, který je nezávislý. V praxi to znamená, že všichni děláme všechno zadarmo, jenom proto, že nás to baví a dává nám to smysl. Od 21. května 2012 máme registraci Ministerstva vnitra (IČO 22612645). Působíme na území celé České republiky. Sídlo spolku je na adrese Jirečkova 1012/9, Praha 7, Holešovice, 170 00.

Smyslem existence spolku je vydávat čtvrtletník Demokratický střed, který se zaměřuje na střední Evropu. Nebráníme se ničemu, co trochu rozvíří dění kolem tématu střední a východní Evropy. Chceme si také najít partnery napříč střední Evropou. Rádi budeme spolupracovat s příbuznými časopisy, think-tanky a vůbec se všemi, kteří o to budou stát.

Časopis Demokratický střed je registrovaný u Ministerstva kultury (MK ČR E 20906) a máme ISSN 1805-6202. Vycházíme čtyřikrát ročně.

Křest Demokratického středu

Křest Demokratického středu

Jen pár vteřin zbývalo do chvíle, než bude Demokratický střed pokřtěn. Stalo se 7.11.2012 v pražském Jerichu. S VŘSR neměl křest vůbec nic společného.

 

Ve vedení občanského sdružení jsou:

Tomáš Fošum – předseda sdružení

Petr Zenkner – tajemník sdružení

Tomáš Chlum – technický ředitel sdružení

Redakční radu časopisu tvoří Tomáš Fošum, Petr Zenkner, Tomáš Chlum, Tomáš Orlík, Marie Jüptner Medková, Marie Bydžovská,  Jan Holovský, Kateřina Hamplová, Jan Jüptner, Pavel Cechl, Anna Plasová a Ladislav Havelka.

 

Pro zájemce o předplatné

Pište prosím na náš redakční mail redakce@demokratickystred.cz.
Roční předplatné stojí 180 Kč i s poštovným. (100 Kč časopis + 80 Kč poštovné)
Číslo našeho účtu je 2400332468/2010.

 

Závěrem děkujeme za pomoc všem, kteří píší články, nebo nám pomohli i jinak, aby časopis vznikl a mohl dále existovat. Vážíme si toho!

No, a pokud jste dočetli až sem, můžete pokračovat na úvodník z prvního čísla, který naznačuje, co si myslíme a kam míříme.

design: Patrik Michl, created by KRYOBYTE s.r.o.